Barvení sportovních bot

5 (100%) 1 vote

Když naše sportovní boty přestávají dobře vypadat, víme, že se mílovými kroky blíží okamžik loučení. Je to o to smutnější, pokud nás boty stály značnou část výplaty a vlastně nebýt jejich obnošeného vzhledu, mohly by nám ještě nějakou dobu sloužit. Neházejte však flintu do žita, protože jim můžete darovat nový život! Někdejší lesk jim může navrátit přemalování nebo přebarvení.

Renovace s „wow” efektem

Barvení bot se stává čím dál populárnější a konečný výsedek může být opravdu uchvacující. Renovace je samozřejmě mnohem levnější než koupě nových bot. Abyste si však nezničili boty, je třeba se na toto opatření vhodně připravit. Pomalovat nebo přebarvit můžeme každý druh materiálu, klíčová je však volba vhodných barev a prostředků, které je třeba použít pro koncovou úpravu. Celý proces je samozřejmě snazší, pokud chceme boty přebarvit stejnou barvou, jako je ta původní, nebo tmavší. Pokud však chceme přebarvit naše boty z tmavých na světlejší, bude nutné boty nejdříve odbarvit.

Barvení sportovních bot
Barvení sportovních bot

Aplikace barvy – samostatně nebo u ševce?

Barvy na boty lze zakoupit ve většině obchodů s potřebami pro ševce nebo v obchodech s obuví. Jejich aplikace není nijak složitá – zamícháme barvící směs a nanášíme na boty pomocí štětečku a houbičky. Je však potřeba provést to pečlivě, aby barva pokryla rovnoměrně i švy a všelijaká prohloubení. Tuhle činnost je třeba provést aspoň dvakrát (někdy i třikrát). Další vrstvu nanášíme samozřejmě až po uschnutí té předchozí. Obnovené boty je třeba v koncové fázi ošetřit pomocí speciálních krémů určených pro koncovou úpravu barvené obuvi. V případě semišových bot se v této fázi používají impregnační prostředky.

Pokud máte strach, že své boty spíše poškodíte než že jim pomůžete, měli byste se obrátit na ševce. Jelikož je barvení sportovní obuvi stále populárnější, většina ševců má tuto službu ve své nabídce. Nemusíme se tedy obávat, že pro nalezení vhodného odborníka budeme muset běhat po celém městě.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.