Čištění bot v zimě

5 (100%) 1 vote

Čištění bot v zimě

I když zimní sezóna přináší mnoho radosti a zábavy, pro Vaše boty dokáže být osudová. Nejen proto, že boty často promoknou, ale i kvůli soli, kterou se sypou zasněžené chodníky. Tuto chemickou substanci boty snadno a do hloubky nasakují a vznikají tím na nich ošklivé fleky, které mohou působit velmi neesteticky. Jak se jich zbavit a především zabezpečit boty před solí?

Je lepší předcházet než léčit

Na začátku je třeba připomenout, že chlorid sodný, který slouží k rozpouštění sněhu na chodnících, může opravdu trvale poničit vaše boty. Pokud jste investovali do přírodní kůže a nepostarali jste se o její vhodnou ochranu, existuje velká pravděpodobnost, že se vlivem soli odbarví nebo dokonce změní tvar. Stejně se má věc se semišovou obuví. Takže perfektně se zde hodí stará osvědčená metoda: je lepší předcházet než léčit.

Jak to udělat?

Před prvním obutím v zimních podmínkách použijte ochranný prostředek. V případě bot z přírodní kůže se skvěle osvědčí mastný krém a na něj krém s pigmentem. Prostředky tohoto typu nejen že předchází ošklivým flekům ze soli, ale i promoknutí! Pokud se jedná o outdoorovou a semišovou obuv, nejlepší bude impregnace ve spreji, která se prodává v každém obchodě s obuví. Opravdu stojí za to prodloužit životnost Vašich oblíbených bot!

Co se zasolenou obuví?

Přese všechno někdy člověk nedá na dobrou radu nebo prostě nestihne použít ochranný prostředek a boty jsou kvůli působení soli opravdu nepěkné. Jak se těchto obtěžujících fleků zbavit? Na začátek stačí mokrý hadřík s jemným čistícím prostředkem. Může to být prostředek přímo určený na kůži nebo semiš nebo prostě obyčejný šampón nebo mýdlo. S jejich pomocí odstraníte fleky ze soli. Ale v tomto případě je nejdůležítější čas! Solné fleky vnikají stále hlouběji a mohou způsobit trvalé poškození, proto je potřeba je odstranit opravdu co nejrychleji! Nečekejte na návrat domů, ale sáhněte pro navlhčené ubrousky, které můžete použít nezávisle na tom, kde se nacházíte! A co pak? Samozřejmě naimpregnovat!