Jakou bundu si vybrat na podzim/zimu?

5 (100%) 1 vote

Léto se pomalu blíží ke konci a to znamená, že se blíží podzim a po něm zima. Pánové by se měli zamyslet nad volbou vhodné bundy pro tato roční období, protože tato koupě musí být dobře promyšlená nejen vzhledem k zajištění dobrého outfitu, ale také kvůli péči o zdraví  v podzimně-zimní sezóně.

Podzimní prošívaná bunda

Na podzim se mnoha mužům osvědčí prošívaná bunda typu husky. Je to oblečení, které můžete zařadit mezi přechodné, což znamená, že když si ji vezmete časně z jara, bude to úplně v pořádku. Za vytvoření tohoto modelu vděčíme americkému plukovníkovi Siru Stephanu Guylasovi, který se v rámci vojenské služby zaobíral navrhováním oblečení pro vojáky americké armády. Na začátku 60. let plukovník Guylas pro sebe vytvořil bundu, která ho měla chránit před chladem a zajistit mu optimální pohodlí při jízdě na koni, rybaření a lovu, tj. sportech které miloval. Název bundy je odvozen od názvu psího plemene, které vlastnil.

Klasická verze bundy husky je charakteristická jednoduchým střihem a kosočtvercovým prošíváním. Tato ikona britské módy, populární i v Itálii, může být skvělým doplňkem podzimního šatníku pro muže, kteří si cení nadčasovou módu.

Parka do mrazů

Nabídka na zimu, která stejně jako bunda husky vděčí za svoje začátky americké armádě. Tyto budny se začaly šít v roce 1951 pro americké vojáky bojující v Koreji. Parka byla zhotovena podle vzoru hřejivé bundy s kapucí, kterou nosili Inuité, puvodní obyvatelé Grónska, Kanady, Alasky a Sibiře. Měla chránit vojáky před silnými mrazy, které někdy dosahovaly i několika desítek stupňů Celsia pod nulou.

Vzhledem k tomu, že se parka osvědčila jako vojenská bunda, tento trend se rozšířil i do civilní sféry. Nyní mají parky velmi rozmanité střihy, proto i ten najnáročnější muž najde něco pro sebe. Parka se může stát dobrou náhradou za kabát nebo kožich a můžete ji klidně kombinovat i s elegantním oblekem. Milovníci casualových stylizací by také neměli být zklamani, protože trh je plný modelů, které lze snadno kombinovat s jeansy, manžestráky nebo chino kalhotami.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.