Sneakery, které si zahrály ve filmu?

Rate this post

Umísťování výrobků ve filmech už by nemělo nikoho překvapovat, protože i když se zdá, že je to nápad XXI. století, není tomu tak. Výrobci obuvi už dávno používají populární product placement k reklamě svých výrobků nebo samotné značky. Ve filmech se objevují  jak autentické výrobky z nabídky dané značky, tak i fiktivní výtvory zhotovené pro potřebu dané filmové produkce. Podívejme se na 10 modelů, které se ukázaly na obrazovce.

Sneakery, které si zahrály ve filmu

Nike Air Mag

Boty, které se objevily ve filmu „Návrat do budoucnosti”, kde je na sobě nosil hlavní hrdina – Marty McFly (Michael J. Fox). Model vznikl pro potřeby filmu, proto byl charakteristický svým futuristickým designem. Všichni, kdo tento film viděli, byli nadšeni, že tyto filmové boty byly vybavené automatickým šněrovacím systémem. Pro radost fanouškům americké produkce v roce 2011 značka Nike pustila na trh repliku tohoto modelu. Avšak opravdové překvapení připravila oregonská společnost až na letošní rok, protože sneakerheadi budou mít možnost získat opravdové Nike Air Mag se systémem automatického šněrování. Značka Nike vyhlásí soutěž, ve které bude k dostání 89 párů bot tohoto modelu. Abyste se mohli stát majitelem kultovních bot, je potřeba si koupit los na stránkách Nike a pak počítat se štěstím při losování. Příjem z prodeje losů bude předán fundaci Michael J. Fox, která se zabývá výzkumem Parkinsonovy nemoci.

Reebok Alien Stopmer

Fanoušci sci-fi filmů určitě znají film „Vetřelec“ a postavu Ellen Repley, kterou hrála Sigourney Weaver. Filmová hrdinka nosila na nohou boty známé jako Reebok Alien Stopmer. Bylo to exkluzivní vydání určené pouze pro herečku z tohoto filmu od Ridleye Scotta. Dlouhou dobu mohli všichni fanoušci pouze snít o těchto botách, ale přišel den, kdy se firma Reebok rozhodla splnit sen těmto nadšencům. 26. dubna letošního roku, což je Alien Day, se na regálech obchodů objevil model Alien Stopmer.

Nike Air More Uptempo

Model se ukázal v rodinném filmu „Král džungle”, ve kterém si Brendan Fraser zahrál sympatickou postavu vymyšlenou podle povídky o Tarzanovi. Boty byly charakteristické především svou podrážkou a obrovským nápisem „Air“, která zabíral významnou část plochy bot. Model je dostupný na trhu, takže každý se může cítit jako George.

Nike Air Command Force

Tento model se objevil ve filmu „Bílí muži neumějí skákat”, který vypráví příběh dvou přátel, kteří se rozhodli zbohatnout na účasti v basketbalových turnajích. Pokud se chcete cítit jako Billy Hoyle a zjistit, jaké to je mít na nohou Nike Air Command Force, nic Vám nestojí v cestě. Tyhle boty jsou dostupné na trhu.

Converse All-Star

Boty Convers jsou rekordman pokud se jedná o vystupování ve filmech. Jako příklad může posloužit Chris Chambers, hrdina filmu „Stand by me”. V produkci Roba Reinera se vyskytla šedá verze. Boty značky Converse se ukázaly i ve filmech jako „Grease”, „West Side Story” nebo „Rocky”.

Vans Slip-On

Je to jeden z nejkultovnějších modelů z celé nabídky značky Vans, je podobný legendárnímu modelu Authentic, ale je bez tkaniček. Jeff Spicoli, hrdina filmu „Zlaté časy na Ridgemont high” měl na sobě model v barevné verzi Checkerboard, tj. černo-bílý kostičkovaný inspirovaný šachovnicí.

adidas Country

Klasický model od této německé značky, který jste mohli vidět na nohou Axela Foleye (Eddy Murphy) ve filmu „Policajt z Beverly Hills”. Model debutoval na trhu v 70. letech XX. století jako boty pro přespolní běh. Jeho obnovené verze v různých barevných variantách můžete bez problému koupit v obchodech se sportovní obuví.

Onitsuka Tiger Tai Chi

I když k popularitě těchto bot se ve velké míře přičinil Bruce Lee, za mnohé vděčí i Quentinovi Tarantinovi, protože se ukázaly v jeho filmu – „Kill Bill”, kde je na sobě měla Beatrix Kiddo (Uma Thurman).

Nike Cortez Fly Motion

Tyto specificky vypadající boty od značky Nike jste mohli vidět ve filmu „Forrest Gump” podle povídky  Winstona Grooma. Hlavního hrdinu si zde zahrál Tom Hanks, jehož boty Nike Cortez Fly Motion zavedly až k Oskarovi v kategorii „Nejlepší herec v hlavní roli”, kterého obdržel v roce 1995.

Nike Internationalist

Naší poslední filmovou hvězdou jsou boty Nike Internationalist, tj. autentický produkt z nabídky této oregonské společnosti. Nekomplikovaná silueta ve stylu retro působí jako jeden z nejpříjemnějších běžeckých modelů, obzvláště pro fanoušky minimalistického přístupu k designu. Ve filmu „Snídaňový klub” se proslavila jeho modro-žlutá verze.

Související stránky:

Premiéra Air Jordan XII Retro Wool „Dark Grey/Black”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.