Trekové boty – tedy jaké?

Rate this post

Horské, outdoorové, trekové – označení tohoto typu obuvi je mnoho. Mnoho z nás si je dovede představit, víme  jak  vypadají, dokážeme je rozpoznat. Ale opravu víme, čím by se měly charakterizovat opravdové boty na horské výpravy? Na co se zaměřit při výběru bot  tohoto druhu?

Funkční obuv

Existuje určitá skupina lidí, která bere obuv typu outdoor jako doplnění módních stylizací, jednak většina si je cení především pro svou užitečnost. Dobrá treková obuv garantuje ochranu a komfort během náročných horských výprav. Jak poznat, že naše boty splňují všechny normy? Především musíme ověřit pevnost svršku. Stabilní a pevně ušité boty udržují naše nohy v odpovídající pozici i na té nejextrémnější trase. Pokud se rozhodnete pro túru v méně náročném terénu nebo pro rekreační procházku v lese, zvolte boty s tužší podrážkou – to zvýší přirozený pohyb nohy.

Trekové boty – tedy jaké?
Trekové boty – tedy jaké?

Typy horské obuvi

Můžeme rozlišit několik typů obuvi outdoor. Jejich vlastnosti do značné míry závisí na jejich určení, době užívání a druhu vybírané trasy. Velmi univerzální jsou boty třísezonní. Jsou neobvykle lehké, prodyšné a voděodolné. Spojení vnitřní ponožky z membrány a svršku ze semišové kůže se ideálně osvědčí jak během jara a léta, tak i na podzim. Dodatečnou předností je nízká váha bot. Trochu jiným druhem jsou typické trekové boty na zimu. Čím se liší? Především nejvyšší voděodolností a výjimečnou odolností. Tyto modely jsou méně prodyšné, proto pokud je chcete nosit v létě, pamatujte o nižším komfortu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.