Zimní boty – jak si je vybrat?

5 (100%) 1 vote

Zimní boty – užitečné tipy při výběru

Ještě nedávno se textilní zimni boty zdály být něčím velmi nerozumným. Avšak s postupujícím technologickým pokrokem se na trhu objevily materiály, které jsou stejně nebo možná i více odolné vůči vodě a zimě než přírodní kůže. Podívejme se na to, které boty s textilním svrškem jsou nejvhodnější na zimu!

Gore-tex – záruka odolnosti proti vodě – Značkové zimní boty

Je jasné, že každé roční období si žádá obuv přizpůsobenou momentálním podmínkám. V létě prodyšná síťovina a na zimu… gore-tex. Co je to? Je to druh vodě a větru odolné textilie, ze které jsou vyráběné boty a oblečení na zimu. Autoři této myšlenky se postarali i o to, aby boty byly i prodyšné, takže pot je odváděn z boty ven. Je to možné díky novátorským technologiím. Do textilie je zalisovaná polopropustná membrána zhotovená z teflonu s pórovitou strukturou. Tyto mikrootvory jsou větší než částice vody v plynném skupenství (pára), ale menší než částice vody ve skupenství tekutém (déšť). Toto ideální vystředění umožňuje zachovat sucho uvnitř bot.

Výhody textilních bot v zimě – originální boty

Do textilních bot stojí za to investovat z jednoho podstatného důvodu – kvůli jejich odolnosti! Navíc ani přírodní kůže nám plně nezajistí voděvzdornost ani odvádění vlhkosti z bot. Pro jejich koupi mluví i fakt, že je používají milovníci zimních sportů, protože jejich specifikace perfektně spolupracuje s fyzickou aktivitou ve sněhu a mrazu. Často jsou tyto boty používané i při horolezectví nebo horské cyklistice. Technologie, která je v nich použita, způsobí, že ani nejdelší zimní procházky ve sněhu nebo v dešti nehrozí promoknutím?

Mají nějaké nedostatky?

Pokud se tomu dá říci nedostatek – textilní boty v zimě vyžadují zvláštní péči. Pokud se chceme co nejdéle těšit jejich nepromokavostí, měli bychom o ně správně pečovat. Technologie, která je v nich použita přežije v celé své skvělosti krásných několik let, pokud budete boty čistit prostředky, které jsou pro to určené. Takže při koupi textilních bot se připravte na dodatečné náklady v podobě vhodných prostředků – čistícího prostředku, speciální houbičky a impregnačního spreje.

Textilní obuv se těší stále větší popularitě i v zimním období. Pamatujte však, že než se pro ni rozhodnete, měli byste si ověřit důvěryhodnost výrobce a názory klientů na něj. Pokročilé izolační technologie se zpravidla pojí s určitou cenou. Ale tato investice se Vám určitě vrátí až zjistíte, že Vám tyto boty poslouží pěkných pár let. Samozřejmě při vhodné péči!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.