Zimní boty – jak si je vybrat?

5 (100%) 1 vote

Zimní boty – užitečné tipy při výběru

Ještě nedávno se textilní zimni boty zdály být něčím velmi nerozumným. Avšak s postupujícím technologickým pokrokem se na trhu objevily materiály, které jsou stejně nebo možná i více odolné vůči vodě a zimě než přírodní kůže. Podívejme se na to, které boty s textilním svrškem jsou nejvhodnější na zimu!

Gore-tex – záruka odolnosti proti vodě – Značkové zimní boty

Je jasné, že každé roční období si žádá obuv přizpůsobenou momentálním podmínkám. V létě prodyšná síťovina a na zimu… gore-tex. Co je to? Je to druh vodě a větru odolné textilie, ze které jsou vyráběné boty a oblečení na zimu. Autoři této myšlenky se postarali i o to, aby boty byly i prodyšné, takže pot je odváděn z boty ven. Je to možné díky novátorským technologiím. Do textilie je zalisovaná polopropustná membrána zhotovená z teflonu s pórovitou strukturou. Tyto mikrootvory jsou větší než částice vody v plynném skupenství (pára), ale menší než částice vody ve skupenství tekutém (déšť). Toto ideální vystředění umožňuje zachovat sucho uvnitř bot.

Výhody textilních bot v zimě – originální boty

Do textilních bot stojí za to investovat z jednoho podstatného důvodu – kvůli jejich odolnosti! Navíc ani přírodní kůže nám plně nezajistí voděvzdornost ani odvádění vlhkosti z bot. Pro jejich koupi mluví i fakt, že je používají milovníci zimních sportů, protože jejich specifikace perfektně spolupracuje s fyzickou aktivitou ve sněhu a mrazu. Často jsou tyto boty používané i při horolezectví nebo horské cyklistice. Technologie, která je v nich použita, způsobí, že ani nejdelší zimní procházky ve sněhu nebo v dešti nehrozí promoknutím?

Mají nějaké nedostatky?

Pokud se tomu dá říci nedostatek – textilní boty v zimě vyžadují zvláštní péči. Pokud se chceme co nejdéle těšit jejich nepromokavostí, měli bychom o ně správně pečovat. Technologie, která je v nich použita přežije v celé své skvělosti krásných několik let, pokud budete boty čistit prostředky, které jsou pro to určené. Takže při koupi textilních bot se připravte na dodatečné náklady v podobě vhodných prostředků – čistícího prostředku, speciální houbičky a impregnačního spreje.

Textilní obuv se těší stále větší popularitě i v zimním období. Pamatujte však, že než se pro ni rozhodnete, měli byste si ověřit důvěryhodnost výrobce a názory klientů na něj. Pokročilé izolační technologie se zpravidla pojí s určitou cenou. Ale tato investice se Vám určitě vrátí až zjistíte, že Vám tyto boty poslouží pěkných pár let. Samozřejmě při vhodné péči!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.